Obecnie stało się powszechne, że agencje bezpieczeństwa publicznego wykorzystują drony do wszelkiego rodzaju misji, aby wykonywać zadania, które bez nich byłyby niemożliwe. Zespoły policji, straży pożarnej, ratowników pierwszej pomocy i SAR korzystają z perspektywy lotniczej i wszystkich innych zaawansowanych możliwości, jakie oferują drony. Drony poszukiwawczo-ratownicze wykorzystują lot do pokonania dużych obszarów, których pokonanie zajęłoby zespołom naziemnym znacznie więcej czasu, i mogą uzyskać dostęp do obszarów zbyt niebezpiecznych dla załogowych statków powietrznych. Kamery termowizyjne mogą z łatwością wykrywać osoby bądź obiekty na podstawie sygnatury cieplnej, nawet w nocy, przez gęste liście lub w mglistych warunkach.

Wybór najlepszych dronów dla Twojego jednostki zależy od podstawowych zastosowań, do których będą używane. Jedną z powszechnych aplikacji bezpieczeństwa publicznego, do których idealnie nadają się drony, jest Search and Rescue (SAR). Skuteczne pokrycie dużych obszarów w poszukiwaniu osób zaginionych lub znajdujących się w trudnej sytuacji jest zazwyczaj bardzo czasochłonne i trudne. Drony są w stanie szybko pokryć te obszary i mogą wykorzystać sygnatury termiczne za pomocą kamer termowizyjnych do zlokalizowania i ocenić ich status. Dron może być używany do wysyłania informacji o lokalizacji i warunkach środowiskowych z powrotem do obsługi naziemnej, aby upewnić się, że odpowiedni rodzaj pomocy nadejdzie tak szybko, jak to możliwe.

Wydziały policji wykorzystują drony na wiele różnych sposobów, w tym monitorowanie tłumu i mapowanie miejsca przestępstwa. Drony wyposażone w kamery z zoomem są w stanie wychwycić najdrobniejsze szczegóły, takie jak pojedyncze twarze, logo na plecaku itp., Podczas gdy funkcje śledzenia obiektów mogą umożliwić podążanie za obiektami zainteresowania. Zgłaszanie miejsc przestępstwa, tworzenie map lotniczych mogą pomóc w rozwikłaniu szczegółów przestępstwa lub pomóc w zrozumieniu sekwencji wydarzeń w wypadku samochodowym.

Strażacy mogą używać dronów do monitorowania miejsca pożaru, uzyskując cały obraz z góry w sposób niemożliwy do uzyskania z ziemi. Operatorzy mogą lokalizować i monitorować hotspoty za pomocą kamer FLIR, a także kierować załogami w bezpieczniejszą i skuteczniejszą walkę z ogniem. Kamery termowizyjne mają dodatkową zaletę, że mogą „widzieć” przez dym lub w złych warunkach oświetleniowych.

Gdy dochodzi do klęsk żywiołowych, ratownicy muszą polegać na dronach, które mają być ich oczami w niebie. Jeśli infrastruktura jest uszkodzona, przez co drogi lub mosty stają się nieprzejezdne, drony mogą dostarczyć ratownikom informacji, których potrzebują, aby zlokalizować punkty dostępu i zapewnić pomoc ocalałym w odpowiednim czasie. Mapowanie lotnicze ma również kluczowe znaczenie w działaniach na rzecz odbudowy.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji. Posiadamy duże doświadczenie we współpracy z służbami przy opracowywaniu rozwiązań . Nasi eksperci mają wiedzę na temat tego, co jest potrzebne do zainicjowania, obsługi i utrzymania udanego programu dronowego. Możemy pomóc przeprowadzić Cię przez proces wyboru floty podstawowej, szkolenia pilotów, uzyskania niezbędnych certyfikatów, przestrzegania przepisów i ustanowienia dobrych praktyk prowadzenia dokumentacji.

Rekomendowane drony

Jednym z najlepszych wyborów jest DJI Matrice 300 RTK w kombinacji z hybrydową kamerą H20T z wbudowanym radiometrycznym czujnikiem termicznym, kamerą wizyjną z 23-krotnym zoomem optycznym i dalmierzem laserowym. M300RTK oferuje zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji oraz 6 kierunkowych funkcji wykrywania i pozycjonowania, zapewniających niezrównaną funkcjonalność i użyteczność. Może osiągnąć do 55 minut czasu lotu i ma stopień ochrony IP45, dzięki czemu jest wystarczająco wytrzymały i trwały, aby sprostać nawet najbardziej wymagającym sytuacjom.

DJI Mavic 2 Enterprise Advanced jest również doskonały dla aplikacji bezpieczeństwa publicznego z głośnikiem, błyskaczem i reflektorem. M2EA oferuje mobilność dzięki składanej ramie i wszystkie inteligentne funkcje lotu potrzebne do udanych i łatwych w zarządzaniu misji. Czas lotu do 30 minut oraz podwójna kamera z obrazowaniem termowizyjnym oraz optycznym, czyni tego drona jednego z najbardziej uniwersalnych na rynku.

×
img

    Jak możemy pomóc?

    Szybki kontakt

    +48 881 726 700

    electronics@dilectro.pl